Nejvyšší soud v Brně bude zahrnut do databáze záchranné služby

Autor: Ing. Petr Knötig | 11/12/2012

Nejvyšší soud v Brně sídlící v Burešově ulici bude zahrnut do databáze záchranné služby, protože jako jeden z mála veřejných institucí disponuje defibrilátorem pro první pomoc v případě ohrožení lidského života. Defibrilátor byl na soud zakoupen nejen proto, aby ho bylo množné využít pro první pomoc v budově Nejvyššího soudu, ale i v jeho blízkém okolí, pokud by došlo k bezvědomí a náhlému kolapsu kohokoliv z kolemjdoucích občanů.

V praxi to bude mít ten význam, že v případě volání rychlé lékařské služby pro zásah v okolí asi 200 metrů kolem Nejvyššího soudu, bude mít dispečer ihned informaci, že v budově soudu je k dispozici defibrilátor. Může tak poučit volajícího, aby do příjezdu lékaře využil tento defibrilátor, nebo je možné vyrozumět justiční stráž či některého z pracovníků soudu, který přístroj vezme a zahájí resuscitaci ohroženého člověka.


Defibrilátor dokáže nahradit odbornou profesionální pomoc a záchranná služba jej má v evidenci pro naléhavé případy, kdy je ohrožen lidský život. Umístění defibrilátoru je také vyznačeno vedle vchodových dveří do budovy Nejvyššího soudu.